Aktualności

Podziękowała policjantom za odzyskanie telefonu

Data publikacji 17.03.2024

Mieszkance Bełżyc nieznany sprawca skradł w lokalu telefon komórkowy. Utrata była dla niej bardzo dotkliwa, tym bardziej że używała go dopiero od tygodnia. Stratę wyceniła na 6 tysięcy złotych. Policjanci z I komisariatu w Lublinie, zatrzymali sprawcę i odzyskali telefon. W dodatku okazało się, że zatrzymany 36-latek ma na koncie szereg podobnych przestępstw. Swoją wdzięczność z odzyskania telefonu kobieta wyraziła w mailu, który przesłała do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

W czwartek do KWP w Lublinie wpłynął mail, jaki napisała mieszkanka Bełżyc. Kobieta zwracając się do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie dziękuje dwóm policjantom z Komisariatu I Policji w Lublinie, którzy doprowadzili do odzyskania skradzionego jej telefonu.

Do kradzieży doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Nieznany sprawca w jednym z lokali w Lublinie wykorzystując chwilę nieuwagi, ukradł jej telefon komórkowy. Telefon był nowy, użytkowany od zaledwie tygodnia. Dlatego kradzież była dla właścicielki ogromną stratą.

Kobieta zgłosiła się na I komisariat w Lublinie prosząc mundurowych o odnalezienie jej własności. Sprawą zajęli się policjanci -  z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu lokalu, rozpytali świadków. Sprawdzili wiele informacji i tropów, które mogłyby naprowadzić ich na sprawcę przestępstwa.

Długa, żmudna i skrupulatna praca kryminalnego i dochodzeniowca przyniosły oczekiwany efekt. Kilka dni temu w jednej z kamienic w centrum miasta policjanci zatrzymali 36-latka, którego podejrzewali o kradzież. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przez policją, gdyż ma na koncie wiele innych przestępstw. Mundurowi odzyskali też skradziony przez niego telefon.

O odzyskaniu telefonu policjanci powiadomili pokrzywdzoną, która odbierając swoją własność nie kryła radości z pozytywnego zakończenia sprawy. Dlatego kilka dni temu wysłała podziękowania adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. W przesłanej wiadomości dziękuje dwóm policjantom I komisariatu za ich empatię, wsparcie i profesjonalne działanie. Jak napisała „...ich aktywna postawa i bezkompromisowość może  być wizytówką dzisiejszej Policji. „...Jestem pełna podziwu, że młode pokolenie funkcjonariuszy Policji wykonuje swoją pracę z tak wielkim zaangażowaniem i poświęceniem...”

komisarz Anna Kamola  

Powrót na górę strony