Aktualności

Podpalacz ciężarówki zatrzymany przez policjantów z "mienia"

Data publikacji 15.03.2024

37-latek podpalił ciężarówkę o wartości ponad 300 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku w Lublinie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z "mienia" KMP w Lublinie. W ramach poręczenia majątkowego, zabezpieczony został jego samochód. Grozi mu do 10 lat więzienia.

policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.

W ubiegłym roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia w Lublinie doszło do podpalenia ciągnika siodłowego. Sprawca miał wybić szybę w pojeździe, a następnie polać go łatwopalną substancją i podpalić. Ciężarówka spłonęła doszczętnie. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 300 tysięcy. złotych.

Policjanci z "mienia" KMP w Lublinie w wyniku prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcą jest 37-letni mieszkaniec gm. Łęczna. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Był już wcześniej wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe.

W  ramach poręczenia majątkowego został mu zabezpieczony samochód. Będzie musiał również wpłacić 10 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policji.

Za zniszczenie mienia grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Milena Mazur

Powrót na górę strony