Aktualności

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

Data publikacji 10.03.2024

Do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego doszło w sobotę wieczorem w powiecie kraśnickim w miejscowości Szastarka. Kierujący Fiatem na nieoświetlonym odcinku drogi najechał na pieszego. W wyniku poniesionych obrażeń 66-latek zginął na miejscu. Kierujący pojazdem miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo.

Do wypadku doszło przed godziną 21.00 w terenie niezabudowanym na nieoświetlonym odcinku drogi. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kraśnickiej drogówki wynika, że kierujący Fiatem najechał na pieszego. W wyniku wypadku 66-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujacego pojazdem 55-latka. Wynik wskazał ponad 0,3 promila alkoholu organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Pod nadzorem prokuratora policjanci prowadzili oględziny miejsca wypadku. Ciało ofiary wypadku decyzją prokuratora zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia sekcji. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo. Jak ustalono, w chwili wypadku pieszy nie posiadal elementów odblaskowych.                                                              

komisarz Anna Kamola

Powrót na górę strony