Aktualności

Podsumowanie ferii zimowych 2024

Data publikacji 12.02.2024

Ferie zimowe na terenie naszego województwa dobiegły końca. Przez cały czas ich trwania policjanci dbali o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających i powracających z zimowego wypoczynku. Skontrolowaliśmy blisko 130 autokarów, sprawdzaliśmy trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W okresie ferii na drogach naszego województwa doszło do 27 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 31 odniosło obrażenia.

Na Lubelszczyźnie zakończyły się już ferie zimowe. Podczas dwutygodniowego wypoczynku nad bezpieczeństwem podróżujących, w tym dzieci wyjeżdżających na zimowiska, czuwali policjanci. Kierowcy, którzy wyruszyli w podróż musieli liczyć się ze wzmożonymi kontrolami.

Sprawdzaliśmy stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, trzeźwość kierujących. Dokonywaliśmy kontroli prędkości przy użyciu ręcznych mierników prędkości jak i przy wykorzystaniu radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Szczególną uwagą zostali objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież.

Na terenie całego województwa przeprowadzonych zostało blisko 130 kontroli autokarów wyjeżdżających z dziećmi na zimowiska. W czasie trwania ferii, na terenie województwa lubelskiego doszło do 27 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 31 doznało obrażenia.

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

Powrót na górę strony