Aktualności

Zlikwidowaliśmy kolejne narkotykowe laboratorium!

Data publikacji 06.02.2024

Kryminalni z KWP w Lublinie ustalili i zlikwidowali kolejne laboratorium narkotyków. Tym razem trop zaprowadził ich do powiatu chrzanowskiego, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych wytwarzano amfetaminę. Na miejscu wspólnie z policjantami z komendy powiatowej w Chrzanowie zabezpieczyli 30 litrów płynnej amfetaminy oraz prawie kilogram gotowego produktu. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni, którzy odpowiedzą za wytwarzanie narkotyków. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.

Z informacji kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wynikało, że w powiecie chrzanowskim, woj. małopolskie trzech mężczyzn wytwarza amfetaminę. Wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej w Chrzanowie weszli na obserwowany teren prywatnej posesji. W pomieszczeniach gospodarczych ujawnili 30 litrów płynnej amfetaminy oraz prawie kilogram gotowego produktu.

Zlikwidowane laboratorium narkotykowe

Na miejscu zatrzymali 2 mężczyzn, kolejny został zatrzymany w Chrzanowie w jednym z mieszkań. Wszyscy usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających.

Zdjęcie przedstawia dwóch zatrzymanych mężczyzn.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje za ten czyn karę do 20 lat pozbawienia wolności. Trójka zatrzymanych mężczyzn została już tymczasowo aresztowana przez sąd.

Zlikwidowane laboratorium narkotykowe

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

Powrót na górę strony