Aktualności

Przelała niemal 130 000 zł dla żołnierza w Syrii

Data publikacji 03.02.2024

Mieszkanka województwa lubelskiego straciła niemal 130 000 zł po tym jak poznała w Internecie osobę podającą się za żołnierza służącego w Syrii. Namówił ją do przesłania kart podarunkowych i pieniędzy na konto, a także do wzięcia pożyczki. Kiedy zaczął ją szantażować zgłosiła sprawę do kraśnickiej komendy. Kolejny raz apelujemy o rozsądek przy nawiązywaniu kontaktów w Internecie.

Mieszkanka województwa lubelskiego zgłosiła się do kraśnickiej komendy, aby złożyć zawiadomienie o oszustwie. Okazało się , że poznała w Internecie mężczyznę podającego się za żołnierza służącego w Syrii. Zaczęła pisać z nim na komunikatorze, gdzie przekonał ją do tego, żeby przekazywała mu cyfrowe karty podarunkowe na różne potrzeby.

Następnie komunikował się z nią z zagranicznych numerów, namówił do kilku przelewów w kwocie kilku i kilkudziesięciu tysięcy złotych na różne konta, wzięła w tym celu również pożyczkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łącznie kobieta straciła niemal 130 tysięcy złotych. Kiedy odmówiła kolejnego przelewu, zaczął ją szantażować, wtedy zrozumiała, że to oszustwo i zgłosiła sprawę na Policję.

To już nie pierwsza tego typu sprawa, którą zajmują się nasi policjanci. Kolejny raz apelujemy o rozsądek przy nawiązywaniu kontaktów w Internecie. Metoda wykorzystana przez oszustów już wiele razy przyczyniła się do utraty środków finansowych przez oszukane osoby. Nie wysyłajmy pieniędzy ludziom, których tak naprawdę nie znamy.

aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony