Aktualności

Zatrzymany za napad na kantor!

Data publikacji 02.02.2024

Kryminalni z biłgorajskiej komendy zatrzymali 33 – latka za napad na kantor w Tarnogrodzie. Do przestępstwa doszło w grudniu ubiegłego roku. Sprawca napadu został zatrzymany na terenie powiatu przeworskiego w woj. podkarpackim. Wczoraj decyzją Sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło 1 grudnia ubiegłego roku. Po godzinie 15:00 nieznany mężczyzna wszedł do kantoru w Tarnogrodzie. Po obezwładnieniu znajdującej się tam kobiety ukradł pieniądze i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do działań poszukiwawczych za sprawcą rozboju przystąpili policjanci z biłgorajskiej jednostki. Funkcjonariusze sprawdzali każdą otrzymaną informację, rozpytywali świadków, zabezpieczali monitoringi.  Jak ustalili, wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Informacja ta  została przekazana  do innych jednostek Policji w kraju. Do poszukiwań zostali zaangażowani również kryminalni z KWP w Lublinie.

Dzięki wspólnym działaniom biłgorajskich śledczych, policjantów z Posterunku Policji w Tarnogrodzie oraz policjantów z Komisariatu Policji w Sieniawie ( woj. podkarpackie) mężczyzna został zatrzymany. W miejscu zamieszkania 33-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli między innymi charakterystyczną czerwoną odzież, w którą był ubrany podczas napadu.  Mężczyzna nie był w przeszłości notowany za przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu.

Mieszkaniec powiatu przeworskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Następnie Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do nawet 15 lat pozbawienia wolności.

aspirant Joanna Klimek

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • sprawca napadu na kantor
  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony