Aktualności

Policjanci uratowali 47-latka przed wychłodzeniem

Data publikacji 21.01.2024

Policjanci z Bełżyc uratowali życie 47-latkowi z Lublina. Wczoraj podczas patrolu w m. Wronów zauważyli mężczyznę klęczącego na śniegu, który nie miał siły już się podnieść. Mundurowi odnaleźli 47-latka w samą porę, okazało się, że miał objawy wychłodzenia. 47-latek był trzeźwy i został przekazany pod opiekę lekarzy.

Wczoraj wczesnym rankiem policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach: mł.asp. Michał Kalita i st. post. Krystian Kramek, podczas patrolu w m. Wronów zauważyli mężczyznę klęczącego na śniegu. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Lublina, który nie miał siły już się poruszać. Z uwagi na ujemną temperaturę na zewnątrz i stan mężczyzny mundurowi wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia.

Okazało się, że 47-latek został odnaleziony w samą porę, ponieważ medycy stwierdzili objawy wychłodzenia. Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy.

47-latek był trzeźwy, jednak nie potrafił określić ile czasu spędził na poboczu drogi. Przekazał również, że mijało go wiele samochodów, ale żaden się nie zatrzymał. Pamiętajmy, że okres zimowy, to niebezpieczny czas dla osób bezdomnych, starszych, samotnych i schorowanych, ale też nietrzeźwych. Zwracajmy zatem uwagę na osoby które mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Musimy pamiętać, że często od naszej właśnie reakcji zależy los potrzebujących pomocy. Wystarczy wykonać połączenie na numer alarmowy 112 i powiadomić o miejscu przebywania osoby, której grozi wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

podkomisarz Kamil Karbowniczek

Powrót na górę strony