Aktualności

Kolejne uderzenie w narkobiznes. 11 kg narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 20.01.2024

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Lublina w wieku 26,28 i 29-lat, którzy posiadali oraz wprowadzali do obrotu znaczną ilość środków odurzających. Narkotyki zostały odnalezione i zabezpieczone przez świdnickich kryminalnych w jednym z garaży na terenie Świdnika oraz w ich mieszkaniu. W sumie operacyjni zabezpieczyli ponad 11 kg substancji psychotropowych i środków odurzających. Wszyscy trzej mężczyźni wczoraj zostali tymczasowo aresztowani.

zabezpieczone narkotyki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku podczas realizacji materiałów operacyjnych ustalili, że w jednym z garaży na terenie Świdnika mogą być przechowywane narkotyki. Ich ustalenia potwierdziły się, gdy 28 i 29-latek przyjechali do garażu. Operacyjni w ich obecności przeszukali pomieszczenia i odnaleźli w sumie ponad 11 kg marihuany i mefedronu. Mężczyźni zostali zatrzymani.

policjanci prowadzą zatrzymanego

Następnie policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzn, gdzie odnaleźli kolejne porcje narkotyków oraz zatrzymali znajdującego się tam 26-latka. Ponadto okazało się, że dwóch z zatrzymanych mężczyzn jest poszukiwanych.

zabezpieczone narkotyki

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Wczoraj sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Elwira Domaradzka

  • policjant prowadzi zatzrymanego
  • policjant prowadzi zatzrymanego
  • zabezpieczone narkotyki

Film VID-20240120-WA0000.mp4

Pobierz plik VID-20240120-WA0000.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.15 MB)

Nagranie audio Swidnik_narkotyki.mp3

Pobierz plik Swidnik_narkotyki.mp3 (format mp3 - rozmiar 1.39 MB)

Powrót na górę strony