Aktualności

Oblodzenia dróg - jedźmy ostrożnie!

Data publikacji 24.12.2023

Do ponad 140 kolizji drogowych doszło minionej doby na terenie naszego województwa. Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy w Lublinie i podlubelskich miejscowościach, a związane były z trudnymi warunkami drogowymi spowodowanymi oblodzeniami. Apelujemy do kierujących o ostrożność i dostosowanie techniki jazdy do panujących warunków drogowych!

Wczoraj od godzin popołudniowych na drogach naszego regionu panowały trudne warunki do jazdy. Wskutek oblodzenia dróg, szczególnie w Lublinie i podlubelskich miejscowościach doszło do kilkudziesięciu kolizji.  Wiele pojazdów, w szczególności ciężarowych oraz autobusów miało problemy z jazdą na wzniesieniach. W kilku miejscach pojazdy blokowały drogi.

Do jednego z groźnie wyglądających zdarzeń doszło wczoraj około godz. 17.30 na Al. Generała Sikorskiego w Lublinie z udziałem kilku aut osobowych oraz autobusu miejskiej komunikacji. Jak się okazało, w autobus uderzył kierujący samochodem VW Touran pijany kierowca.  36-latka zatrzymał będący na wolnym policjant z 3. komisariatu w Lublinie i przekazał policjantom drogówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca w tym stanie przewoził w aucie żonę i dziecko. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Poważnych obrażeń nie odnieśli też uczestnicy pozostałych kolizji na drogach Lublina i powiatu.

Apelujemy do kierujących o rozwagę i ostrożność na drodze, a także przewidywanie zachowań innych kierujących. Zachowujmy bezpieczne odstępy od poprzedzających pojazdów, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Wolniej - znaczy bezpieczniej!

komisarz Anna Kamola

Powrót na górę strony