Aktualności

Doprowadził do wypadku i uciekł. 38-latek zatrzymany

Data publikacji 12.12.2023

Do wypadku doszło wczoraj w powiecie łęczyńskim. Kierujący Audi uderzył w tył Toyoty, którego kierująca następnie zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem Renault. Do szpitala zostały przewiezione cztery osoby. Sprawca wypadku z uciekł z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia do komendy zgłosił się 38-latek, który przyznał się do spowodowania wypadku. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili Audi z widocznymi uszkodzeniami. Policjanci wykonują z nim czynności procesowe.

Wczoraj przed godziną 16.00 łęczyńscy policjanci zostali poinformowani o wypadku w na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Osiedle Kolonia Trębaczów. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący Audi jadąc od Łęcznej w kierunku Lublina uderzył w tył poprzedzającej go  Toyoty, której kierująca sygnalizowała zamiar skrętu w lewo. W  wyniku uderzenia Toyota znalazła się na przeciwległym pasie i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Renault.

W wyniku wypadku do szpitala została przetransportowana kierująca Toyotą 44-latka oraz kierujący Renault 19-latek. Dwie 16-letnie pasażerki podróżujące w pojeździe Renault z obrażeniami ciała zostały przewiezione szpitala w Lublinie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Jak się okazało, sprawca wypadku – kierujący Audi odjechał z miejsca zdarzenia.

W trakcie sporządzania dokumentacji z wypadku, do Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej zgłosił się 38-letni mieszkaniec gminy Łęczna, który oświadczył, że prawdopodobnie uczestniczył w wypadku.  Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna był trzeźwy. W miejscu jego zamieszkania policjanci odnaleźli  Audi, które miało widoczne uszkodzenia przedniego zderzaka, „grill” oraz pokrywę silnika.

38-latek został zatrzymany. Policjanci wykonują z nim czynności procesowe.
 

sierż. szt. Anna Brodaczewska

 

Powrót na górę strony