Aktualności

Lubelski policjant ukończył Wielki Szlem Komandosa

Data publikacji 28.11.2023

Sierż. Łukasz Tyborowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ukończył Wielki Szlem Komandosa. Ten prestiżowy, niezwykle trudny cykl biegów, wymaga zarówno doskonałej kondycji fizycznej jak i psychicznej. Funkcjonariusz w ciągu jednego roku przebiegł 5 biegów w pełnym umundurowaniu z plecakiem ważącym 10 kg o łącznym dystansie ponad 180 km!

Do elitarnego grona zdobywców Wielkiego Szlema Komandosa dołączył sierż. Łukasz Tyborowski, który na co dzień pracuje w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Z powodzeniem ukończył cykl 5 biegów w pełnym umundurowaniu, z plecakiem ważącym 10 kg o łącznym dystansie ponad 180 km!

Ćwiartka Komandosa – 10 km biegu w umundurowaniu z 10 kg plecakiem

Półmaraton Komandosa – 21 km biegu w umundurowaniu z 10 kg plecakiem

Setka komandosa – 100 km biegu (20 km w umundurowaniu z 10 kg plecakiem, 20 km w umundurowaniu, 60 km w stroju sportowym)

Bieg o Nóż Komandosa – 15 km biegu w umundurowaniu

Maraton Komandosa – 42 km biegu w umundurowaniu z 10 kg plecakiem.

Łukasz od lat prowadzi sportowy tryb życia. Do Wielkiego Szlema Komandosa przygotowywał się od roku. Robił wymarsze na 50-60 km, biegał interwały oraz długie dystanse wolniejszym tempem po 20-30 km. Jego zdaniem w takim biegu oprócz siły fizycznej jest bardzo ważna psychika. Jak twierdzi na dystansie 100 km najpierw biegł siłą tlenową, siłą mięśni, a później siłą głowy. Cały bieg rozpoczynał się w nocy i trwał 19 godzin. Nie każdy poradził sobie z tak długim czasem biegu. Na szczęście Łukaszowi udało się go ukończyć.

Funkcjonariusz z dumą może dołączyć do grona dotychczasowych zdobywców Wielkiego Szlema Komandosa. Łącznie w całym cyklu biegów startowało około 600 osób, natomiast medalem mogło pochwalić się zaledwie około 150, w tym funkcjonariusz z lubelskiej komendy.

Gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych sukcesów!

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

Powrót na górę strony