Aktualności

Śmiertelny wypadek w Białobrzegach. Zmarł 83-letni pasażer Volkswagena

Data publikacji 26.11.2023

69-latek kierując Volkswagenem w Białobrzegach stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust. Jadący z nim 83-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Ustalamy szczegóły wypadku i apelujemy o ostrożność na drodze.

Do wypadku doszło w sobotnie popołudnie w Białobrzegach w gminie Zamość. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Volkswagenem jechał od strony Nielisza. Na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad pojazdem i pojechał prosto. Następnie przejechał przez pas zieleni, ciąg pieszo – rowerowy i uderzył w przepust. Po tym siła uderzenia wyrzuciła auto na teren posesji.

Volkswagenem kierował 69-letni mieszkaniec gminy Rudnik, który przewoził 83-letniego pasażera z tej samej gminy.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał pasażer. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Niestety życia 83-latka nie udało się uratować, mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierujący volkswagenem nie odniósł obrażeń, był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej z technikiem kryminalistyki. Wykonali oględziny miejsca i pojazdu, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady.

Wyjaśniamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o ostrożność na drodze oraz dostosowywanie prędkości jazdy nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do panujących na drodze warunków.

 

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

 

Powrót na górę strony