Aktualności

Spowodował kolizję. Miał prawie 2 promile

Data publikacji 13.11.2023

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 26 latek z gminy Wilków, który wczoraj cofając autem na parkingu uderzył w zaparkowanego Peugeota. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony o kolizji drogowej na terenie Wilkowa na parkingu pod jednym z urzędów. Na miejscu policjanci ustalili, że 26 letni kierujący Jaguarem wykonując manewr cofania uderzyła w Peugeota. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Wilków podróżował z kolegą, który również był nietrzeźwy.

26- latek niebawem usłyszy zarzuty. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, są często sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października b.r. nowe przepisy zaostrzają kary m.in. dla pijanych kierowców. Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym- będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności.

aspirant Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony