Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 06.11.2023

W m. Granice 28-letni kierowca Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podjął próbę ucieczki pojazdem, a następnie kontynuował ją pieszo. Mężczyzna posiadał trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Groźna kolicja w Kluczkwowicach i-GgWczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Granice policjanci z opolskiej komendy zauważyli Audi, który chcieli zatrzymać do kontroli drogowej. Gdy mundurowi wydali polecenie zatrzymania się używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca je zlekceważył i zaczął przyspieszać.

Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą Audi. Po przejechaniu kilku kilometrów w kierujący pojazdem zatrzymał się, wysiadł i swoją ucieczkę kontynuował pieszo. Został zatrzymany przez policjantów.

28-latek usłyszał zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej i nie stosowania się do trzech aktywnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz za swoje zachowanie ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że w przypadku gdy policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego - świetlnych oraz dźwiękowych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zatrzymaj się. Za nie zatrzymanie się i kontynuowanie ucieczki grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony