Aktualności

Potrącenie nietrzeźwego pieszego

Data publikacji 02.11.2023

Ustalamy dokładne okoliczności w jakich doszło do potrącenia 48-latka przez 25-latka kierującego Oplem. Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Olszanka, gmina Turobin. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący osobówką był trzeźwy.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 18:00 w miejscowości Olszanka, na odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, w miejscu, gdzie nie było oświetlenia ulicznego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący oplem - jadąc w kierunku miejscowości Turobin zauważył w ostatniej chwili idącego mężczyznę. Kierujący jednak nie zdążył zahamować i potrącił pieszego.

Jak się okazało 48-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci ustalają czy posiadał elementy odblaskowe. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. 25-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego kierujący osobówką był trzeźwy. Funkcjonariusze z uwagi na uszkodzenia pojazdu zatrzymali mu dowód rejestracyjny.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że osoba poruszająca się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązana używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Warto jednak nosić "odblaski", nawet jeśli przepisy tego nie wymagają. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo na drodze.

młodszy aspirant Joanna Pilarska

Powrót na górę strony