Aktualności

56-latek usłyszał zarzut zabójstwa syna swojej partnerki

Data publikacji 31.10.2023

Obrażenia zmarłego 38-latka wskazują na to, że jego śmierć mogła być wynikiem przestępstwa. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu zabójstwa 56-latkowi. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (28/29.10.2023 r.) w jednym z bloków w Biłgoraju. Ze zgłoszenia wynikało, że załoga karetki pogotowia została wezwana do niedającego oznak życia mężczyzny. Po przybyciu na miejsce ratownicy stwierdzili zgon 38-latka. Obrażenia jakich doznał oraz stan pomieszczenia w którym się znajdował wskazywały na to, że jego śmierć mogła być wynikiem przestępstwa.

Ratownicy o sytuacji poinformowali policjantów, którzy natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu wykonywaliśmy czynności pod nadzorem prokuratora. Ciało 38-latka jego decyzją zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, które wskażą dokładną przyczynę śmierci.

W wyniku podjętych działań jeszcze tej samej nocy zatrzymany został 56-letni partner matki 38-latka. Przeprowadzone przez policjantów czynności pozwoliły na wstępne ustalenie przebiegu zdarzenia. Wynika z niego, że pomiędzy wspólnie mieszkającymi 56 i 38-latkiem podczas spożywania alkoholu doszło do kłótni. 56-latek zażądał od młodszego mężczyzny pieniędzy, wywiązała się bójka podczas której 38-latek doznał obrażeń.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu zabójstwa 56-latkowi. Dzisiaj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W tej sprawie trwa śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Biłgoraju.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony