Aktualności

29-latek z dwoma sądowymi zakazami wiózł poszukiwanego pasażera

Data publikacji 30.10.2023

Dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych i cofnięte uprawnienia miał 29-latek kierujący Mercedesem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów w Opolu Lubelskim. Ponadto podróżował z poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności 21-latkiem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 2:00 w Opolu Lubelskim. Policjanci z opolskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 29-latka z gminy Opole Lubelskie, który kierował Mercedesem.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna posiada dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, bo zostały mu cofnięte. Ponadto policjanci wylegitymowali i sprawdzili w policyjnej bazie również 21-letniego pasażera. Jak się okazało młody mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

29-latek niebawem za swoje zachowanie ponownie odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony