Aktualności

Nietrzeźwa mama spowodowała kolizję i przewoziła w pojeździe dwoje dzieci

Data publikacji 30.10.2023

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 38 latka z gminy Karczmiska, która w piątek cofając autem na parkingu uderzyła w inny pojazd. Na domiar złego w aucie przewoziła dwójkę dzieci w wieku 2 lat i 2 miesięcy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W piątek dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony o kolizji drogowej na terenie Poniatowej pod jednym z dyskontów spożywczych. Na miejscu policjanci ustalili, że 38 letnia kierująca samochodem marki Audi wykonując manewr cofania uderzyła w Hyundaia. Mieszkanka gminy Karczmiska podróżowała ze swoją 2 letnią córką, koleżanką i jej 2 miesięcznym dzieckiem. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości kobiety okazało się, że ma ona blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Oświadczyła, że jechała z dziećmi i koleżanką do lekarza. Dziecko kierującej zostało przekazane pod opiekę ojca.

Nieodpowiedzialna mama odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej. O całym zdarzeniu został poinformowany Sąd Rodzinny, który zbada sytuację rodzinną dziecka. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy 38 latka nie naraziła swoim postępowaniem dzieci na niebezpieczeństwo.

Apelujemy do rodziców i opiekunów maluchów o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Tylko rozsądek i rozwaga dorosłych mogą sprawić, że zdrowie i życie dzieci będzie bezpieczne.

aspirant Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony