Aktualności

Nietrzeźwy 39-latek spowodował wypadek

Data publikacji 18.10.2023

W Rozalinie, powiat opolski 39-latek kierujący Peugeotem najechał na tył Renault, którym kierowała 55- latka z gminy Opole Lubelskie. W wyniku zderzenia Renault zostało zepchnięte z drogi i przewróciło się. Kierujący pojazdami zostali przewiezieni z obrażeniami ciała do szpitala. Badanie wykazało, że 39-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do wypadku  doszło wczoraj około godziny 21:30 w Rozalinie, powiat opolski. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 39-latek z gminy Józefów nad Wisłą kierujący Peugeotem najechał na tył Renault i doprowadził do zepchnięcia go do pobliskiego rowu w skutek czego samochód się przewrócił. Przewróceniu uległ również samochód kierowcy.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się że kierujący Peugeotem miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 39-latek niebawem usłyszy zarzuty. 55-latka kierująca Renault była trzeźwa. Wskutek zdarzenia oboje kierujący z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października b.r. nowe przepisy zaostrzają kary m.in. dla pijanych kierowców.  Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym - będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności.

aspirant Katarzyna Bigos

  • przewrócony samochód
  • samochód w rowie
  • miejsce wypadku
Powrót na górę strony