Aktualności

Tymczasowe areszty za rozbój. Pokrzywdzony również trafił do więzienia ponieważ był poszukiwany

Data publikacji 16.10.2023

Tymczasowe areszty dla 49 i 65-latka, którzy wspólnie napadli na wracającego ze sklepu 60-latka. Sprawcy pobili poszkodowanego, a ich łupem padł alkohol. Do zakładu karnego na ponad rok trafił również sam pokrzywdzony. Jak się okazało 60-latek z gminy Poniatowa był poszukiwany.

Do zdarzenia doszło na terenie Poniatowej w lipcu b.r. Dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że 60-latek z gminy Poniatowa został napadnięty przez dwóch mężczyzn, kiedy wracał ze sklepu. Mężczyźni mieli używać wobec niego siły, a ich łupem padł zakupiony przez mężczyznę alkohol.

W toku prowadzonych czynności policjanci z Komisariatu Policji w Poniatowej zatrzymali w lipcu do tej sprawy jednego ze sprawców rozboju, 65- latka z gminy Poniatowa, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W miniony czwartek policjanci z Poniatowej zatrzymali drugiego mężczyznę - 49-latka z gminy Poniatowa. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Również do więzienia na ponad rok trafił sam pokrzywdzony. Jak się okazało 60-latek z gminy Poniatowa  został zatrzymany przez policjantów z Poniatowej ponieważ był poszukiwany.

aspirant Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony