Aktualności

Zatrzymany za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia!

Data publikacji 14.10.2023

Zatrzymaliśmy 26-latka, który napadł na sklep spożywczy w Lubartowie. Mężczyzna podczas napadu był zamaskowany i posługiwał się narzędziem przypominającym broń palną. Zastraszył ekspedientkę, ukradł gotówkę i uciekł. Został ustalony i zatrzymany przez lubartowskich policjantów. Wczoraj decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w dniu 11 października br. w godzinach nocnych w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Lubartowa. Mężczyzna był zamaskowany, zastraszył ekspedientkę narzędziem przypominającym broń, a następnie zażądał od niej wydania gotówki. Po kradzieży szybko się oddalił.

Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu zatrzymaliśmy 26-letniego mieszkańca gminy Lubartów. Znaleźliśmy również kominiarkę, którą użył do rabunku. Skradzione pieniądze wpłacił na własne konto bankowe. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.

26-latek wczoraj  usłyszał już w tej sprawie zarzut i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony