Aktualności

Motocyklistka zignorowała przepisy drogowe i wjechała pod samochód!

Data publikacji 12.10.2023

22-latka kierując Kawasaki nie zastosowała się do zakazu skrętu w lewo i doprowadziła do zderzenia z kierującym Oplem. Do zdarzenia doszło wczoraj w Lublinie o godzinie 17.20 na skrzyżowaniu ul. Lipowej z ul. Narutowicza. Młoda kobieta miała dużo szczęścia ponieważ nie odniosła poważnych obrażeń ciała. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu obsługiwane przez Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Miasta Lublin. Nagranie publikujemy ku przestrodze.

Na nagraniu widać jak kierująca motocyklem na skrzyżowaniu skręca w lewo z pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost. W konsekwencji wpada pod jadącego Opla Mokka. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, kierująca motocyklem Kawasaki nie odniosła obrażeń ciała, które zagrażałyby jej życiu. Kobieta po badaniach, jeszcze tego samego dnia została ukarana mandatem karnym kredytowanym w kwocie 1500 zł.

Klatka stop z monitoringu na którym widać chwilę przed zderzeniem się motocyklistki z autem.

Nagranie publikujemy ku przestrodze. Łamanie tak elementarnych zasad ruchu drogowego niejednokrotnie kończy się tragicznie, zwłaszcza dla kierujących motocyklami lub innych niechronionych uczestników ruchu. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię na drodze.

 

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

Film Nagranie z kamery na skrzyżowaniu.

Pobierz plik Nagranie z kamery na skrzyżowaniu. (format mp4 - rozmiar 20.58 MB)

Powrót na górę strony