Aktualności

Ranił nożem znajomego, który przyszedł odzyskać pieniądze

Data publikacji 04.10.2023

Lubartowscy policjanci zatrzymali 36 letniego mieszkańca gminy Uścimów, który zaatakował swojego kolegę kilkukrotnie raniąc go nożem. 34-latek przyszedł do niego, by odzyskać swoje pieniądze. Ranny mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Zatrzymany sprawca w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 17.00 w jednej z miejscowości w gm. Uścimów. Dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że chwilę wcześniej mężczyzna został ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Z ustaleń kryminalnych wynikało, że 34 letni mieszkaniec gminy Uścimów chciał odzyskać dług w wysokości 200 złotych. W tym celu poszedł do domu 36-latka. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni.  W pewnym momencie 36 latek sięgnął po nóż kuchenny i zaczął ranić nim kolegę. Ranny 34 latek z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci zatrzymali 36 – latka. W organizmie miał niemalże 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Został osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O wymiarze kary za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zadecyduje sąd.

st. sierż. Sylwia Peruta

 

Powrót na górę strony