Aktualności

Nieszczęśliwy wypadek podczas zbioru jabłek

Data publikacji 26.09.2023

Do nieszczęśliwego wypadku podczas prac przy zbiorze jabłek doszło wczoraj w Pusznie Godowskim. Dwie kobiety w wieku 20 i 25-lat spadły z platformy sadowniczej. Z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy o ostrożność podczas prac polowych!

Wczoraj tuż po godzinie 8:00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Pusznie Godowskim, gmina Opole Lubelskie doszło do wypadku w trakcie wykonywanych prac rolniczych. Na miejscu policjanci ustalili, że w trakcie zbioru jabłek przy użyciu platformy sadowniczej podpiętej do ciągnika w chwili przejazdu na pochylnym terenie platforma przechyliła się i stojące na niej kobiety zostały przygniecione przez skrzynio palety, a następnie spadły z platformy. Dwie kobiety w wieku 20 i 25-lat z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak ustalili policjanci, poszkodowane w wypadku kobiety, jak i kierowca ciągnika byli trzeźwi.

W związku z sezonem prac sadowniczych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

aspirant Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony