Aktualności

Europejski Tydzień Mobilności – lubelscy policjanci w akcji „Bezpieczny Pasażer”

Data publikacji 19.09.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP i KMP w Lublinie włączyli się w kolejną edycję kampanii Europejskiego Tygodnia Mobilności. Wspólnie z ZTM w Lublinie prowadzili dzisiaj akcję „Bezpieczny Pasażer”. Pod okiem mundurowych dzieci z lubelskich szkół m.in. doskonaliły swoje umiejętności na miasteczku ruchu drogowego.

Grupowe zdjęcie dzieci i policjantek.

Europejski Tydzień Mobilności (Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Miejskiego) odbywa się w dniach od 16  do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej, chodzenia pieszo.

Policjantka tłumaczy dzieciom poruszającym się na rowerach zasady bezpieczeństwa.

W kolejną już edycję kampanii zainicjowaną w 2002 roku przez Komisję Europejską włączyli się również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Lublinie. Dzisiaj wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie prowadzili akcję „Bezpieczny Pasażer”.

Policjantka z dziecmi na przejściu.

Pod okiem policjantek dzieci i młodzież z lubelskich szkół doskonalili swoje umiejętności na miasteczku ruchu drogowego MOSiR w Lublinie. Policjanci podczas zajęć przypominali i uświadamiali uczestnikom, jak ważne jest stosowanie się do przepisów oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dzieci, które przybyły dzisiaj na miasteczko ruchu drogowego brały również udział w zajęciach przeprowadzonych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Od pracowników ZTM i MPK dowiedziały się m.in. jak bezpiecznie korzystać z komunikacji miejskiej oraz poznały historię transportu miejskiego w Lublinie.

aspirant Kamil Karbowniczek

  • Policjantki z dziećmi.
  • Policjantki z dziećmi.
  • Policjantki z dziećmi.
Powrót na górę strony