Aktualności

KWP w Lublinie na V miejscu w Turnieju Par Patrolowych "Patrol roku"

Data publikacji 19.09.2023

Zakończyły się ogólnopolskie mistrzostwa policjantów prewencji „Turnieju Par Patrolowych”. Do rywalizacji przystąpiły łącznie 34 pary patrolowe, które zmierzyły się w sześciu konkurencjach. W klasyfikacji indywidualnej patrol reprezentujący lubelski garnizon Policji zajął V miejsce. Gratulujemy!

Tegoroczna edycja „Turnieju Par Patrolowych” została zorganizowana w dniach 13 - 15 września w Szkole Policji w Słupsku.  Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wszystkich komend wojewódzkich i komendy stołecznej, w których skład wchodziły dwa patrole dwuosobowe. Lubelski garnizon Policji reprezentował patrol z KPP w Radzyniu Podlaskim i KMP w Zamościu.

Uczestnicy zawodów musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w sześciu konkurencjach takich jak: bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej, strzelanie sytuacyjne oraz udzielanie pierwszej pomocy, test wiedzy zawodowej, stosowanie technik obezwładniania osób i przeprowadzanie interwencji policyjnych.

Ogólnopolskim mistrzostwom przez trzy dni  towarzyszyła zacięta rywalizacja. Po pierwszym dniu nasza drużyna plasowała się na drugim miejscu.

Finalnie, po zakończeniu wszystkich konkurencji poznaliśmy tegorocznych zwycięzców. W klasyfikacji generalnej i drużynowej I miejsce zajęła reprezentacja z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Zwycięzcy otrzymali Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Puchar Komendanta Głównego Policji.

patrol z KWP w Lublinie na schodach szkoły

W klasyfikacji generalnej  reprezentacja – Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – w składzie sierż. szt. Mateusz Gol i sierż. szt. Michał Pucyk zajęła V miejsce.
 

Klasyfikacja indywidualna najlepszych patroli 27. finału Turnieju Par Patrolowych "Patrol roku":

1 miejsce KWP Białystok

2 miejsce KWP Kraków

3 miejsce KWP Białystok

4 miejsce KWP Kraków

5 miejsce KWP Lublin -  sierż. szt. Mateusz Gol oraz sierż. szt. Michał Pucyk

6 miejsce KWP Rzeszów

7 miejsce Komenda Stołeczna

8 miejsce KWP Kielce

 zdjecie grupowe policjantów

Zwycięzcom gratulujemy!

 

kom. Anna Kamola

Powrót na górę strony