Aktualności

Odpoczywając, pamiętajmy o zasadach bezpieczenstwa!

Data publikacji 17.09.2023

Choć wakacje dawno dobiegły końca, to ciepła i słoneczna pogoda nas nie omija. Dlatego wielu z nas zechce odpocząć dziś od miejskiego zgiełku. Część wyruszy w podróż, inni wybiorą się nad wodę, czy do lasu. Pamiętajmy jednak o tym, by przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa!

Z uwagi na słoneczną niedzielną aurę większość z Nas zdecyduje się spędzić ten czas poza domem, jadąc do  atrakcyjnych turystycznie miejsc wypoczynku. Jedni będą wypoczywać nad wodą, inni wybiorą się na piesze lub rowerowe wycieczki.

Jednak podczas tego wypoczynku nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zgodnie z trwającymi działaniami ROADPOL Safety Days ( Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg wpływa wiele czynników:. respektowanie przepisów, sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji.

Apelujemy również o zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagi podczas wypoczynku nad wodą.  Często przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.

W Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim do ostatnich dni września będzie funkcjonować Posterunek Wodny.  Policyjnych wodniaków wspomagają patrole rowerowe.

 

kom. Anna Kamola

 

 

Powrót na górę strony