Aktualności

Nasi policjanci walczą o tytuł najlepszego patrolu w kraju!

Data publikacji 13.09.2023

Patrole z radzyńskiej i zamojskiej komendy - reprezentanci lubelskiego garnizonu Policji rywalizują o miano najlepszego patrolu w 27. finale ogólnopolskich mistrzostw policjantów prewencji „Turnieju Par Patrolowych”. Zawody odbywają się w Szkole Policji w Słupsku, a główną nagrodą jest Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Naszym policjantom życzymy powodzenia!

W  „Turnieju”, który trwa od 13 do 15 września w Szkole Policji w Słupsku uczestniczą reprezentacje wszystkich komend wojewódzkich, w których skład wchodzą dwa patrole dwuosobowe. Lubelski garnizon Policji reprezentuje patrol z KPP w Radzyniu Podlaskim i KMP w Zamościu.

Dziś, w pierwszym dniu turnieju policjanci zmierzą się w następujących konkurencjach: bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej, strzelanie sytuacyjne oraz udzielanie pierwszej pomocy.  W kolejnych dniach przed mundurowymi: test wiedzy zawodowej, stosowanie technik obezwładniania osób i przeprowadzanie interwencji policyjnych.

Główną nagrodą jest Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który sprawuje patronat honorowy nad zawodami.

Podstawowym celem zawodów jest propagowanie wizerunku policjanta sprawnego i zdecydowanego w działaniu, a przede wszystkim umiejącego wykorzystywać posiadaną wiedzę i umiejętności w działaniach, gotowego nieść pomoc  poszkodowanym z poszanowaniem praw i wolności człowieka.

Naszym patrolom życzymy powodzenia!
 

link do strony Szkoły Policji w Słupsku:

http://slupsk.szkolapolicji.gov.pl/sps/aktualnosci/120208,Rozpoczal-sie-quotTurniej-Par-Patrolowychquot.html

 

komisarz Anna Kamola

  • plakat Turnieju
  • uczestnicy turnieju na auli
  • uczestnicy turnieju na auli
Powrót na górę strony