Aktualności

Przywłaszczyła znaleziony portfel

Data publikacji 10.09.2023

37-latek sam ustalił sprawcę przywłaszczenia swojego portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi. Do zdarzenia doszło w jednym z dyskontów w Poniatowej. Policjanci z opolskiej jednostki zatrzymali 43-latkę z Wrocławia. Kobieta usłyszała już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Pokrzywdzony dokonując płatności przy kasie samoobsługowej jednego z dyskontów na terenie Poniatowej przez nieuwagę zostawił portfel w którym były dokumenty oraz pieniądze. Gdy po kilku minutach mężczyzna zorientował się, że nie ma portfela wrócił do sklepu, ale portfela już nie było. Mężczyzna sam na własną ręke ustalił kobietę, która zabrała jego portfel, ale gdy kobieta zaczęła się wypierać, 37-latek z Poniatowej zawiadomił Policję.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu sklepowego. Jak ustalili opolscy policjanci, pozostawiony przy samoobsługowej kasie portfel zabrała 43-latka z Wrocławia. Kobieta wzięła portfel i wyszła ze sklepu.

43-latka została zatrzymana. W chwili zatrzymania nie miała przy sobie znalezionego portfela twierdząc, że zostawiła go po wyjściu ze sklepu na murku. Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez kobiete również nie doprowadziło do odnalezienia zaginionego portfela, dokumentów i pieniędzy należących do 37-latka z Poniatowej.

W piatek 43-latce policjanci przedstawili zarzut popełnienia przestępstwa, do którego kobieta się przyznała. Wkrótce sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności

Policja przypomina, że znaleziony przedmiot należy zawsze zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeżeli nie jest to możliwe należy zgłosić ten fakt policji albo przekazać do biura rzeczy znalezionych, które jest na terenie każdego powiatu.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

Powrót na górę strony