Aktualności

Zderzenie z sarną i łosiem

Data publikacji 20.08.2023

Dwa zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny leśnej odnotowali ostatnio włodawscy policjanci. Kierujący Peugeotem zderzył się w Janówce z sarną, a kierujący Toyotą w Okunince spotkał na swojej drodze łosia. Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność na drodze. Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami.

Do jednego z tych zdarzeń doszło na początku weekendu w Janówce. W piątek wieczorem przed samochód osobowy marki Peugeot wtargnęła sarna. Mimo podjętych manewrów obronnych 24-latkowi nie udało się uniknąć zderzenia. Kierowcy nic się nie stało, a sarna uciekła do lasu.

Mniej szczęścia miał kierujący Toyotą, który zderzył się w Okunince z łosiem. 22-latek po zderzeniu trafił do szpitala, jego pasażerka nie odniosła żadnych obrażeń. Samochód został bardzo uszkodzony, a zwierzę padło.

Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność na drodze. Statystyki wskazują, że liczba zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej jest bardzo wysoka. Pamiętajmy: dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.

 

podinspektor Bożena Szymańska

Powrót na górę strony