Aktualności

Zamierzał skoczyć z wiaduktu. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili

Data publikacji 19.08.2023

W piątkowy wieczór dyżurny KMP w Lublinie otrzymał zgłoszenie z WCPR o mężczyźnie, który chce skoczyć z wiaduktu. Na miejsce wysłani zostali policjanci z Oddziału Prewencji Policji. Mundurowi w ostatniej chwili uratowali desperata w momencie, gdy przekroczył już barierki i szykował się do skoku. Został sprowadzony przez nich w bezpieczne miejsce. Jak się okazało, 33-latek był nietrzeźwy.

Wczoraj kilka minut po godz. 21 pełniący służbę policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie zostali wysłani przez dyżurnego w rejon ul. Przyjaźni. Ze zgłoszenia przyjętego z WCPR wynikało, że na wiadukcie nad Al. Witosa na wyłączonej z użytku kładce dla pieszych stoi mężczyzna i zamierza skoczyć w dół.

Na miejscu policjanci zauważyli opisywanego mężczyznę, który stał na kładce. Mimo nawiązania z nim rozmowy, ten nie chciał zejść. W pewnym momencie, gdy przeszedł przez barierki i zamierzał skoczyć, w ostatniej chwili został schwytany za ubranie przez policjantów i sprowadzony w bezpieczne miejsce.

Desperatem okazał się 33 letni mieszkaniec gminy Wólka. Mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym. Jak się okazało, w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Został umieszczony w placówce Centrum Interwencji Kryzysowej.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

- Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);

- Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);

- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu)

komisarz Anna Kamola

Powrót na górę strony