Aktualności

W Piszczacu powstaje nowy posterunek modułowy

Data publikacji 20.08.2023

W Piszczacu (powiat bialski) powstaje nowy posterunek, budowany w systemie modułowym 3D. Równocześnie trwają prace budowlane posterunków w powiecie biłgorajskim, chełmskim i kraśnickim. Jeszcze w tym roku powstanie posterunek Policji w gm. Niedrzwica Duża. Nowy policyjny obiekt to udogodnienia zarówno dla mieszkańców jak i samych policjantów.

Film Film z budowy nowego Posterunku Policji w Piszczacu.

Pobierz plik Film z budowy nowego Posterunku Policji w Piszczacu. (format mp4 - rozmiar 24.83 MB)

Budowę modułowego Posterunku Policji w Piszczacu zaplanowano w trybie ,,zaprojektuj-wybuduj”. Umowa z wykonawcą tej inwestycji -  firmą „UNIHOUSE” została podpisana 4 stycznia b.r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W pierwszej kolejności została wykonana kompletna dokumentacja projektowo-kosztorysowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami. Następny etap to montaż gotowych modułów 3D na placu budowy z infrastrukturą techniczną oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Zdjęcie z budowy nowego Posterunku Policji w Piszczacu

Przedsięwzięcie obejmuje następujące etapy prac: budowa budynków administracyjno-biurowego i garażowego, zagospodarowanie i wyposażenie budynków w infrastrukturę techniczną, maszt antenowy, miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów wraz z ciągami komunikacji w zabudowie utwardzonej oraz przestrzeń zieleni.

Zdjęcie z budowy nowego Posterunku Policji w Piszczacu

Budynek administracyjno-biurowy jest parterowy i posiada powierzchnię użytkową wynoszącą 150 m2. Składają się na nią pomieszczenia administracyjne wraz z wydzieloną strefą dla interesantów, pomieszczenia sanitarne, techniczne i magazynowe. Z kolei 55 m2 liczy budynek garażowy.

Zdjęcie z budowy nowego Posterunku Policji w Piszczacu

Równocześnie trwają prace budowlane posterunków w powiecie biłgorajskim, chełmskim i kraśnickim. Jeszcze w tym roku powstanie posterunek Policji w gm. Niedrzwica Duża. 

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

 

 

Pliki do pobrania

  • 15.09 KB
    Deskrypcja filmu budowa Posterunku Policji w Piszczacu
Powrót na górę strony