Aktualności

Krwiodawcy z Puław w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Data publikacji 05.08.2023

W Puławach z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyła się zbiórka krwi „Chwała Bohaterom”. W geście solidarności z walczącymi powstańcami, wspierając tych, którzy obecnie potrzebują pomocy, również i my - policjanci z Puław podzieliliśmy się swoją krwią.

policjant oddający  krew

Wczorajsza akcja honorowego krwiodawstwa „Chwała Bohaterom” została zorganizowana przez klub HDK „Dar Życia” przy Grupie Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. we współpracy z RCKiK w Lublinie, aby oddać hołd powstańcom warszawskim.

Krew to substancja, której wyprodukować się nie da, a zależy od niej ludzkie życie i zdrowie. Życie, czyli najcenniejsze co mamy, o czym dobrze wiedzieli Ci, którzy 79 lat temu zginęli za ojczyznę.

Dla nas, policjantów takie wartości jak pomoc drugiemu człowiekowi, poświęcenie, honor i Ojczyzna wpisane są w codzienną służbę. Dlatego z dumą przyłączyliśmy się do akcji „Chwała Bohaterom” i oddaliśmy krew, aby ratować ludzkie życie.

Podczas wczorajszej zbiórki zarejestrowało się 39 osób, krew oddało 31 dawców, z których 3 osoby po raz pierwszy. Razem zebraliśmy prawie 14 litrów krwi!

Przypominamy, krew można oddawać przez cały rok podczas akcji terenowych, ale przede wszystkim w oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zachęcamy - przyłącz się i Ty! 

starszy sierżant Małgorzata Okoń

  • policjantka oddająca  krew
  • akcja oddawania krwi
  • plakat inform,ujący o zbiórce krwi
Powrót na górę strony