Aktualności

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia

Data publikacji 26.07.2023

Do wypadku doszło wczoraj na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Puszno Skokowskie. Policjanci wstępnie ustalili, że jadący Kia 72-latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia z Citroenem, którym kierowała 35-latka. W wyniku zdarzenia do szpitala trafili kierujący pojazdami. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Wczoraj tuż po godzinie 12:00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w Pusznie Skokowskim (gmina Opole Lubelskie) doszło do zderzenia 2 aut osobowych. Na miejscu policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło kiedy jadący Kia, 72-latek z Lublina wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał na skrzyżowanie nie stosując się do znaku „Ustąp pierwszeństwa” i doprowadził do zderzenia z Citroenem, którym kierowała 35-latka z powiatu opolskiego. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdami doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala.

Teraz w trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze będą ustalać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o ostrożną, odpowiedzialną jazdę i respektowanie przepisów ruchu drogowego. Znak „USTĄP PIERWSZEŃSTWA” jest jednym z najważniejszych znaków w ruchu drogowym. Wprawdzie nie wymusza zatrzymania przed skrzyżowaniem, ale zawsze zmusza do zachowania dużej ostrożności. Oznacza on, że pojazd poruszający się drogą z tym znakiem musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom na drodze uprzywilejowanej.

aspirant Katarzyna Bigos

  • dwa uszkodzone samochody stojące na poboczu w tle karetka i pojazdy straży pożarnej
  • skrzyżowanie dróg ze służbami ratunkowymi
  • samochód z otwartymi z lewej strony drzwiami i stojące karetki i wozy strażackie
Powrót na górę strony