Aktualności

20-latek zlekceważył znak STOP i doprowadził do zderzenia

Data publikacji 10.07.2023

Do zderzenia się Saaba z Audi doszło dziś wczesnym rankiem na skrzyżowaniu w miejscowości Uściąż. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z samochodów zapalił się. W wyniku zdarzenia do szpitala trafili kierujący pojazdami oraz ich pasażerowie.

Kilka minut po godz. 5:00 rano dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Uściąż.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący Saabem 20 - latek jadąc w kierunku Kazimierza Dolnego zignorował znak STOP, wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia z jadącym drogą z pierwszeństwem Audi. Siła uderzenia była tak mocna, że Saab zapalił się.

W wyniku zdarzenia kierujący pojazdami oraz ich pasażerowie trafili do szpitala. Wraz z 20-latkiem z powiatu świdnickiego Saabem podróżowała 21-latka z Lublina. Z kolei pojazdem marki Audi  kierował 41-latek z gm. Karczmiska jadący wraz z 42 - letnim pasażerem z gm. Wilków.

Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

20 letniemu kierowcy Saaba z uwagi na młody wiek, krótki okres posiadania uprawnień do kierowania pojazdami oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym już po raz drugi w ciągu jednego roku mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Apelujemy o wzmożoną czujność i koncentrację, szczególnie. Chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnych zdarzeń.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

Powrót na górę strony