Aktualności

Aresztowanie za usiłowanie zabójstwa!

Data publikacji 01.07.2023

Policjanci z Poniatowej zatrzymali 25-latka za usiłowanie zabójstwa mężczyzny. Sprawca zaatakował 57-latka nożem na terenie kompleksu leśnego kiedy ten spacerował z psem. Życiu i zdrowiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu do 25 lat więzienia albo dożywotnie pozbawienie wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek tj. 27 czerwca w Poniatowej. Z ustaleń policjantów wynika, że 57-letni mężczyzna wyszedł w godzinach popołudniowych na spacer z psem do lasu. W trakcie spaceru zauważył zbliżającego się do niego mężczyznę, którego chciał przepuścić. Gdy się odwrócił w stronę mężczyzny ten zadał mu jeden cios nożem w okolice szyi po czym uciekł. Po penetracji terenu leśnego mężczyzna został zatrzymany. 

Życiu i zdrowiu poszkodowanego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. 25 letni sprawca został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa w warunkach recydywy, z uwagi na to, że był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione czyny grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywotniego pozbawienia wolności.

aspirant Katarzyna Bigos

Powrót na górę strony