Aktualności

Nietrzeźwa mama "opiekowała" się dwojgiem dzieci

Data publikacji 28.06.2023

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 31 latka z powiatu opolskiego, gdy pod jej „opieką” znajdowało się dwoje dzieci w wieku 2 i 5 lat. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty narażenia małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci komendy w Opolu Lubelskim otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości ma miejsce awantura pomiędzy zgłaszającym, a jego partnerką. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że 31 letnia kobieta opiekuję się dziećmi będąc pod wpływem alkoholu. Z mieszkania dochodziły odgłosy awantury, słychać było też głośny płacz dzieci. 

Jak się okazało, kobieta była nietrzeźwa, miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Dzieci zostały przewiezione do szpitala na badanie, gdzie decyzją lekarza pozostały na obserwacji. 31 latka została zatrzymana, usłyszała zarzut narażenia małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz kierowania gróźb karalnych wobec zgłaszającego interwencję mężczyzny.

Jak ustalili policjanci, nie jest to pierwsze takie zachowanie 31 latki, kiedy opiekowała się dziećmi będąc pod wpływem alkoholu. O całym zdarzeniu został poinformowany Sąd Rodzinny i Nieletnich w Opolu Lubelskim, który zdecyduje o dalszej opiece nad dziećmi. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Katarzyna Bigos

 

 

Powrót na górę strony