Aktualności

5 tysięcy zł. mandatu i 15 punktów karnych dla drogowego recydywisty!

5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych otrzymał 46 letni mieszkaniec Rzeszowa, który na ekspresówce jechał Audi mając na liczniku 242 km/h. Okazało się, że kolejny raz przekroczył prędkość, dlatego mandat otrzymał w recydywie. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i jazdę z dozwoloną prędkością!

 

Policjanci z kraśnickiej drogówki pełniący służbę w ramach grupy „Speed” na drodze ekspresowej S-19 w okolicach zjazdu Modliborzyce zauważyli osobowe Audi.  Kierowca ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Pomiar wykazał 242 km/h w  miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 120 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego do kontroli drogowej. Za kierownicą Audi siedział 46-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Mandat Karny

W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna już po wejściu w życie nowego taryfikatora, był karany za przekroczenie prędkości. Z tego powodu zgodnie z obowiązującymi przepisami, otrzymał mandat w warunkach recydywy. Oznacza to, że grzywna za przekroczenie prędkości wyniosła dwa razy więcej niż ta, która przypisana jest do tego wykroczenia. Jazda kosztowała teraz kierowcę… 5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

Stop klatka z wideorejestratora na którym widać osobowe auto poruszające się z prędkością 242,5 km/h

Przypominany, że od 17 września 2022 roku kierujący, którzy nagminnie popełniają najpoważniejsze wykroczenia skutkujące poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego, muszą liczyć się ze znacznie wyższą grzywną. Popełnienie niektórych wykroczeń dwukrotnie w przeciągu dwóch lat skutkuje podwójną kwotą mandatu.

mł. asp. Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony