Aktualności

Multirecydywista trafił do aresztu

Data publikacji 11.06.2023

47 latek został zatrzymany za dokonanie kradzieży. W trakcie prowadzonych czynności procesowych, okazało się, że trzy lata temu dokonał on w warunkach multirecydywy rozboju na 67 latku. Potwierdziły to zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady DNA. Ponadto odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innej osoby, kradzieże, a także za naruszenie miru domowego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu sześciu zarzutów. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.  

Jak wielkie znaczenie ma praca policyjnego technika kryminalistyki, świadczy ostatnie zatrzymanie 47 letniego mieszkańca Kraśnika. Został on zatrzymany jako podejrzany do kradzieży na terenie miasta na kwotę kilku tysięcy złotych. W trakcie prowadzonych czynności śledczy wrócili do umorzonej sprawy rozboju z 2020 roku, kiedy to do 67 letniego mieszkańca Kraśnika przyszedł nieznany mu mężczyzna, z którym rozmawiał i spożywał alkohol. W trakcie spotkania, bez powodu wstał i zaczął uderzać, dusić i kopać 67 latka. Ukradł wtedy z jego domu zegarki, telewizor, pieniądze na kwotę kilku tysięcy złotych, po czym zostawił go na podłodze i wyszedł z łupem.

Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady DNA pozwoliły po 3 latach postawić zarzut rozboju 47 latkowi w warunkach wielokrotnej recydywy, gdyż za podobne przestępstwa odbywał kary pozbawienia wolności. Ponadto śledczy postawili mu kolejne zarzuty kradzieży różnych przedmiotów na terenie miasta na kwotę kilku tysięcy złotych w recydywie, uszczerbek na zdrowiu innego mieszkańca Kraśnika w warunkach multirecydywy, a także naruszenie miru domowego mieszkanki Kraśnika.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

 

 

Film zatrzymany_mezczyzna_prowadzony_przez_policjantow.mp4

Pobierz plik zatrzymany_mezczyzna_prowadzony_przez_policjantow.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.29 MB)

 

Powrót na górę strony