Aktualności

Aresztowana za usiłowanie zabójstwa!

Data publikacji 28.05.2023

Policjanci z Poniatowej zatrzymali 47-latkę za usiłowanie zabójstwa swojego męża. Kobieta zaatakował go w samochodzie dwoma nożami. Pomimo kilku ciosów nożem mężczyźnie udało się uciec. Podczas oględzin samochodu policjanci ujawnili jeszcze kilka noży ukrytych w schowkach i pod siedzeniami.  Życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo, za to kobiecie grozi kara do 25 lat więzienia albo dożywotnie pozbawienie wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek (25 maja br.) w Karczmiskach (pow. opolski) Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta wieczorem spotkała się z mężem w samochodzie. Od pewnego czasu już z nim nie mieszkała. Gdy mąż przesiadł się na fotel kierowcy 47-latka chwyciła za ukryty wcześniej nóż i zadawała ciosy w okolice szyi. Po chwili sięgnęła po kolejny noż. Mężczyźnie pomimo kilku ciosów udało się uciec. Po zatrzymaniu kobiety policjanci przeprowadzili oględziny auta, wtedy okazało się, że w schowkach i pod siedzeniami ukryte były inne noże.

47-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim gdzie usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Następnie trafiła przed oblicze sądu, który tymczasowo aresztował ją na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat więzienia albo dożywotnie pozbawienie wolności.

nadkomisarz Andrzej Fijołek
Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

 

Powrót na górę strony