Aktualności

Potrącenie 13 latki na rolkach

Data publikacji 27.05.2023

Poruszająca się na rolkach 13-latka z Łęcznej została potrącona na przejściu dla pieszych przez kierującego Toyotą. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Apelujemy o rozwagę i ostrożność!

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 19.40 w Łęcznej na ulicy Jana Pawła II. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni mieszkaniec Lublina, kierujący pojazdem marki Toyota jadąc od strony Puchaczowa potrącił 13-letnią mieszkankę Łęcznej, która na rolkach nagle wjechała na przejście dla pieszych. Nastolatka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala dziecięcego w Lublinie. Kierujący Toyotą był trzeźwy.

Wyjaśniamy wszelkie okoliczności zdarzenia i apelujemy o ostrożność na drogach. Przypominamy, że pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, a kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszając predkość tak aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego.

sierżant sztabowy Anna Brodaczewska

Powrót na górę strony