Aktualności

Wybieramy najlepszego "Policjanta Ruchu Drogowego"

Data publikacji 24.05.2023

Dzisiaj funkcjonariusze z lubelskiej drogówki rozpoczęli rywalizację o tytuł „ Policjanta Ruchu Drogowego 2023”. 18 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych zmierzy się w sześciu konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Dzisiaj pierwszy dzień zmagań.

Policjanci salutuja unosząc prawą dłoń do czapki z wyrostowanymi dwoma palcami.

Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Finału Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2023" rozpoczęły się dzisiaj. Cel to podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W rywalizacji bierze udział 18 policjantów z wydziałów ruchu drogowego reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową lubelskiego garnizonu Policji. 

Trzech policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

Konkurs rozpoczął się od testu wiedzy z zakresu wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym i przepisów służbowych oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Na zdjęciu widzimy funkcjonariuszy podaczas testu z wiedzy.

Kolejną konkurencją było strzelanie z broni służbowej na strzelnicy KWP w Lublinie, gdzie funkcjonariusze prezentowali swoje umiejętności strzeleckie.

Policjant strzela na strzelinicy z broni krótkiej.

Na koniec dzisiejszych zmagań mundurowi kierowali ruchem drogowym na skrzyżowaniu ulicy Krańcowej z ulicą Droga Męczenników Majdanka.

Policjant reguluje ruchem.

Jutro lubelscy policjanci będą uczestniczyć w kolejnych trzech konkurencjach. Będzie to jazda sprawnościowa motocyklem oraz samochodem po wyznaczonym torze oraz sprawdzenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Funkcjonariusze, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce podczas wojewódzkich eliminacji wezmą udział w finale ogólnopolskim konkursu Policjant Ruchu Drogowego roku 2023, który odbędzie się w Kielcach.

 

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

  • Policjanci na strzelnicy omawiają zasady bezpieczeństwa.
  • Policjant strzela do tarcz z broni krótkiej. Obok funkcjonariusza stoi sędzia nadzorujący przebieg zawodów.
  • Policjanci liczą przestrzeliny na tarczy strzeleckiej.
  • Policjant reguluje ruchem aut  na skrzyżowaniu.
  • Policjant reguluje ruchem aut  na skrzyżowaniu.
  • Jeden z oceniających zawodników sędzia pokazuje sześć punktów które dał za prawidłowe realizowanie zadań funkcjonariuszowi biorącemu udział w zawodach.
Powrót na górę strony