Aktualności

Akcja "Prędkość" w województwie lubelskim

Data publikacji 19.05.2023

Dziś na drogach Lubelszczyzny prowadzimy ogólnopolską akcję „Prędkość”. Kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych!

 

Film Film z akcji "Prędkość"

Pobierz plik Film z akcji "Prędkość" (format mp4 - rozmiar 23.49 MB)

 

Dzisiaj należy spodziewać się wiekszej ilości patroli ruchu drogowego na drogach województwa lubelskiego. Będziemy kontrolować prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie przy użyciu mierników prękości jak i dynamicznie przy użyciu videorejestratorów.  Uwzględniamy szczególnie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjantka mierzy prędkość za pomocą urządzenia Trucam.

W działaniach zaangażowani są także policjanci z zespołu „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze.

Po lewej stronie zdjęcia widzimy oznakowany radiowóz którzy zatrzyma do kontrloli osobowe auto.

Powinniśmy mieć świadomość, że wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policjanci kontroluja kierowcę.

Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować do oznakowania ale też do warunków panujących na drodze. Apelujemy również o wzmożoną czujność, która niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

 

  • Po lewej stronie zdjęcia widzimy oznakowany radiowóz. W głebi zdjęcia jedna z ulic w Lublinie.
  • Policjanci kontrolują kierowcę.
  • Policjant z urządzeniem typu Trucam.
Powrót na górę strony