Aktualności

Mandat w wysokości 2,5 tys. zł., za jazdę z prędkością 250 km/h

Data publikacji 09.05.2023

2,5 tysiąca złotych mandatu oraz 15 punktów karnych otrzymał kierujący BMW, który za nic miał ograniczenie prędkości na drodze ekspresowej. Podczas pomiaru dokonanego przez kraśnicką drogówkę okazało się, że 29 latek jechał blisko 250 km/h. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych!

Funkcjonariusze z kraśnickiej drogówki w ramach działań „Bezpieczna majówka”pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem. Kiedy patrolowali drogę ekspresową S-19 w okolicach Modliborzyc, dokonali pomiaru prędkości jadącego z nadmierną prędkością BMW.

Okazało się, że 29 letni pirat drogowy przekroczył dwukrotnie dozwoloną prędkość. Pomiar wykazał, że poruszał się 243 km/h, co oznacza, że przekroczył prędkość o 123 km/h.

Stop klatka z videorejestratora policji na którym widać zarejestrowaną prędkość 243 km/h z jaką poruszał sie mężczyzna.

Został zatrzymany do kontroli drogowej, a za swoją nieodpowiedzialną jazdę został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi. 

Mandat karny wystawiony na kwotę dwa i pół tysiąca złotych za przekroczenie prędkości.

Nieodpowiedzialne zachowanie na drogach powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jadąc z nadmierną prędkością, skutki ewentualnego wypadku mogą zakończyć się tragicznie. Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie przepisów drogowych!

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony