Aktualności

Przekroczył prędkość bo „zagadał się z pasażerką”

Data publikacji 04.05.2023

Mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz utratą prawa jazdy zakończyła się podróż 31-latka. Wczoraj rano na krajowej dwójce w miejscowości Tłuścieć przekroczył dozwoloną prędkość o 85 kilometrów. Wyjaśniał, że „po prostu zagadał się z pasażerką”. Jego zachowanie zwróciło uwagę mundurowych bialskiej grupy SPEED. Apelujemy o rozwagę! Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Wczoraj około godziny 7.20 w miejscowości Tłuściec policjanci bialskiej grupy SPEED pełniący służbę na krajowej dwójce zauważyli kierowcego Mercedesem, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie wykazało 135 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 kilometrów na godzinę.

Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 31-letni obywatel Białorusi. W trakcie kontroli mężczyzna oświadczył, że „po prostu zagadał się z pasażerką”. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Jego konto „wzbogaciło się” również o 15 punktów karnych.

Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych!

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

 

Powrót na górę strony