Aktualności

Dzieci bez fotelików przewożone pod "opieką" pijanej matki i kierującej 30-latki

Policjanci z lubelskiej drogówki podczas zabezpieczania wyścigu kolarskiego zatrzymali do kontroli kierującą Audi. Woń alkoholu, którą wyczuli, dało podejrzenie, że może być pijana. Miała promil alkoholu. Pijana była również jej 25-letnia pasażerka, która mając 1,5 promila „opiekowała się” dwójka swoich małych dzieci przewożonymi bez fotelików.

Policjanci z lubelskiej drogówki w niedzielne popołudnie zabezpieczali w Garbowie wyścig kolarski. Na skrzyżowaniu ul. Krakowskie Przedmieście z ul. Szkolną, gdzie czasowo został wyłączony odcinek z ruchu, pojawił się samochód marki Audi.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować pojazd. Za kierownicą siedziała 30-letnia mieszkanka gminy Garbów. Ponieważ mundurowi wyczuli woń alkoholu w aucie, sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Miała prawie promil. To jednak nie wszystko, bowiem w samochodzie jechała również pijana 25-letnia pasażerka z dwojgiem małych dzieci, które były przewożone bez fotelików. Wynik badania wykazał u matki dzieci 1,5 promila.

Wobec zaistniałej sytuacji policjanci zatrzymali kierującej 30-latce uprawienia do kierowania. Dzieci 25-latki w wieku 2 i 5 lat po konsultacji medycznej zostały przekazane członkom rodziny.

Teraz obie kobiety czekają spore problemy i konsekwencje nieodpowiedzianych zachowań.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i kary finansowe. Za przewożenie dzieci (do 150 cm wzrostu) bez fotelików lub specjaslnych urządzeń - mandat w wysokości 300 zł i nawet 15 punktów karnych.
 

komisarz Anna Kamola

Powrót na górę strony