Aktualności

Policjanci oznakowali rowery i rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 22.04.2023

Dziś opolscy policjanci na zaproszenie lokalnej grupy działania „Owocowy Szlak” uczestniczyli w plenerowym spotkaniu z mieszkańcami powiatu. Funkcjonariusze oznakowali 35 przekazanych mieszkańcom przez stowarzyszenie rowerów oraz przypomnieli zasady bezpiecznego podróżowania.

Policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo w czasie imprezy, ale również oznakowali 35 przekazanych mieszkańcom przez stowarzyszenie rowerów. Przy tej okazji mundurowi przypomnieli zgromadzonym zasady bezpiecznego podróżowania oraz podstawowe wyposażenie roweru. Rozmawiali również o tym, jak ważna jest odpowiedzialna jazda oraz przestrzeganie przepisów na drodze. Zalecali zgromadzonym również korzystanie z elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym oraz opowiadali o policyjnych akcjach: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. 

Znakowanie roweru polega na naniesieniu na ramę oznaczenia, składającego się z liter i cyfr. Powstaje w ten sposób dodatkowy numer ramy roweru. Napis wygrawerowany zostaje specjalnym przyrządem grawerującym. Jest ona na tyle dobra, że zmiany, które powoduje w strukturze materiału, można wykryć nawet po powierzchniowym zatarciu znaków. Do oznakowania roweru potrzebna będzie karta gwarancyjna, paragon lub faktura jako dowód zakupu, a także dokument tożsamości. Osoby niepełnoletnie powinny zgłosić się z rodzicem.

Zachęcamy do oznakowania swojego jednośladu. Co prawda nie gwarantuje ono 100% ochrony przed kradzieżą, jednak w przypadku zatrzymania złodzieja przez policję zwiększa szansę na odzyskanie naszego jednośladu gdyż łatwiej wtedy zweryfikować kto jest właścicielem pojazdu.

aspirant sztabowy Edyta Żur

  • policjanci wraz z innymi uczestnikami spotkania stoją przed drewnianą wiatą.   (1)
  • czworo umundurowanych policjantów stoi obok roweru. obok stoją inni zaproszeni goście.
  • umundurowany policjant stoi obok rowerzystów. jeden z nich trzyma utwardzoną mapę (1)
Powrót na górę strony