Aktualności

Wyprzedzał na przejściu - nagranie trafiło na policyjną skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”

Data publikacji 16.04.2023

Kierujący Audi wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, nie sygnalizował też zmiany pasa ruchu. Nagranie trafiło na policyjną skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Policjanci od wykroczeń z kraśnickiego komisariatu ustalili, że za kierownicą siedział 23-latek z naszego powiatu. Usłyszał już zarzut i propozycję grzywny w kwocie 2000 zł, na co wyraził zgodę. Po uprawomocnieniu się wyroku zostaną dopisane punkty karne do jego konta. Apelujemy o rozsądek - takie zachowanie na drodze może doprowadzić do tragedii.

Na policyjną skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ” został przesłany film, na którym widać jak kierujący osobowym Audi wyprzedza inny pojazd na oznakowanym skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, ponadto nie sygnalizuje zamiaru zmiany pasa ruchu.

Policjanci zajmujący się wykroczeniami z kraśnickiego komisariatu ustalili, że zdarzenie miało miejsce pod koniec marca na terenie Urzędowa, wytypowali też potencjalnego sprawcę. W toku prowadzonego postępowania o wykroczenie funkcjonariusze ustalili, że czynu tego prawdopodobnie dopuścił się 23-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Mężczyzna usłyszał zarzut i wstępnie zgodził się na grzywnę w kwocie 2000 złotych. Po uprawomocnieniu się wyroku w tej sprawie dodatkowo na jego konto zostaną dopisane punkty karne. 

Apelujemy o rozsądek do kierowców, którzy mimo wielu kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym podejmują się takich niebezpiecznych zachowań. Wyprzedzanie w takich miejscach może doprowadzić do kolizji bądź wypadku z innym pojazdem lub potrącenia pieszego.

Przypominamy o funkcjonawaniu policyjnej skrzynki „STOP AGRESJI DROGOWEJ” - stopagresjidrogowej@lu.policja.gov.pl. Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu - POWIADOM NAS! Zanim wyślesz zgłoszenie sprawdź, na terenie której jednostki Policji popełniono wykroczenie. Odpowiedni wybór przyczyni się do szybszej reakcji na zarejestrowane zdarzenie.

Prosimy, w celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, o przekazanie wraz z materiałem filmowym następujących informacji:

  • data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),

  • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,

  • dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.

Na adres mailowy można przesyłać filmy lub linki do zamieszczonych w Internecie zdjęć i filmów.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Film Krasnik.mp4

Pobierz plik Krasnik.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.81 MB)

Powrót na górę strony