Aktualności

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 07.04.2023

Postawą godną do naśladowania wykazało się dwoje mieszkańców powiatu ryckiego. 37-latek i 27-latka ujęli nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Renault, a następnie uniemożliwili mu jazdę i powiadomili Policję. Mundurowi ustalili, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

W środę, dyżurny ryckiej komendy  otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Bobrownikach na ulicy Rynek, 27-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna zatrzymali kierującego samochodem Renault, który jest pod wpływem alkoholu. Jak oświadczyli,  jadąc swoim pojazdem z Dęblina w kierunku Bobrownik zauważyli, że styl jazdy kierującego wskazuje na to, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mieszkańcy powiatu ryckiego powiadomili o swoich podejrzeniach policję. Następnie doprowadzili do zatrzymania kierującego. Jak się okazało za kierownicą siedział mężczyzna od którego było czuć silną woń alkoholu. 37-latkowi udało się wyjąć kluczyki ze stacyjki pracującego pojazdu, uniemożliwił dalsza jazdę kierującemu i powiadomił policję.

Okazało się, że 50-letni mieszkaniec gminy Ryki miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami.

Natomiast na postawę godną naśladowania zasługują mieszkańcy powiatu ryckiego, którzy swoim konsekwentnym działaniem uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Ich  właściwe zachowanie pozwoliło najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze.

Przypominamy, że widząc osobę, która chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol zróbmy wszystko żeby jej to uniemożliwić. Jeżeli zaś widzimy pijanego na drodze należy przede wszystkim powiadomić służby dzwoniąc pod numer 112. 

aspirant  sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony